Eko-limit.Buv.lv
Kategorijas preces

Koka durvju izgatavošana pēc Eiropas standartiem

Koka durvju izgatavošana - EKO-LIMIT ražo koka durvis no kvalitatīviem un dabīgiem materiāliem pēc Eiropas standartiem. Izgatavojam durvis no jebkuru šķirņu masīva, pārklātas ar dabīgu nažfinieri, ar dažādiem stikliem.

Modeļu klāsts nav ierobežots un apmierinās jebkurus pieprasījumus. Pamatmodeļi ar apskatāmi mūsu fažošanas firmas katalogā.

Starpistabu durvju stilu daudzveidība ļauj uzsvērt katras telpas unikālo atmosfēru, kā arī uzdot virzienu personiska interjera dizaina izveidei. Jūs varat realizēt absolūti jebkuru dizaina fantāziju – izvēlēties durvju formu, krāsu, izmēru un tipu.


Noderīga informācija

Iekštelpu durvis — ar “odziņu”
Iekštelpu durvju pamata uzdevums ir atdalīt telpas un sniegt iespēju iemītniekiem laiku pa laikam norobežoties no pārējiem. Taču ne mazāk svarīga ir to nozīme interjera izdaiļošanā. Elegantas durvis ir labs akcents telpā.

Nozares pārstāvji teic, ka pēdējā laikā cilvēku uzmanību arvien vairāk piesaista nevis vienkārši standarta varianti, bet durvis, kā tautā mēdz sacīt — “ar odziņu”. Tie ir izstrādājumi, kuru izveidē dizaineri ieguldījuši izdomu, un kas interjeram piešķir oriģinālu veidolu.

Koks radošās variācijās
Tradicionāls durvju materiāls ir koks, taču tas nenozīmē, ka jāsamierinās ar vienkāršu, askētisku vērtni — arī koka durvīm iespējams piešķirt māksliniecisku veidolu.

Durvju kārbām var būt dažādas formas. Mums pierastākais un tradicionālākais variants ir taisnstūra konstrukcijas, taču tās var veidot arī noapaļotās, sarežģātākās konfigurācijās. Ja mājoklī ir augsti griesti, tad eleganti izskatīsies durvis ar arkveidīgu augšdaļu.

Parasto durvju vietā varam izvēlēties izstrādājumus ar pildiņiem, kas virsmu padara interesantāku, iespējamas arī variācijas ar šo sastāvdaļu skaitu. Jāatzīmē, ka pildiņu konstrukcijas durvis padara ne tikai vizuāli interesantākas, bet arī dod papildus izturību un labākas skaņas izolācijas īpašības.

Elegances elementi
Lai durvīm piešķirtu lielāku individualitāti, tās papildus var izrotāt ar inkrustācijām vai kokgriezumiem. Greznākos interjeros iederēsies arī smagnējākas durvis ar smalkiem, oriģināliem metālkalumiem.

Lai mājoklis būtu gaišāks, durvis var papildināt ar stikla elementiem. Šim nolūkam var izmantot parasto, caurspīdīgo stiklu, taču labāk izskatīsies matēts vai dažādiem gravējumiem rotāts stikls.

Īpaši skaisti izskatās durvis ar vitrāžām. Ja līdzekļi atļauj, tad tās var darināt pēc klasiskās tehnoloģijas, izmantojot krāsainu stiklu sakausēšanas metodi. Taču var izlīdzēties arī ar lētāku variantu — līmējamām vitrāžas imitācijām. Vitrāžas dzīvē ienes krāsainību un interjeru dara bagātīgāku.

Rokturis kā aksesuārs
Nevienas durvis, protams, nav iedomājamas bez rokturiem, taču tas nav tikai elements vērtnes atvēršanai un aizvēršanai. Rokturu klāsts ir pietiekami plašs un daudzveidīgs, lai tajā atrastu vispiemērotāko un interesantāko.

Lai neizjauktu telpas stilu un vienoto noskaņu, durvju rokturim jābūt saskaņotam ar mēbeļu furnitūru, kā arī ar durvju dizainu. Pirms galīgās izvēles rokturi labi jāaptausta, lai pārliecinātos, vai tas pietiekami ērti iegulstas plaukstā.

Visbiežāk durvju rokturus izgatavo no misiņa, alumīnija un silumīna (cinka un alumīnija sakausējuma), parastā un nerūsējošā tērauda. No visiem iepriekš minētajiem par komfortablāko atzīts misiņš. Par vienu no vispopulārākajiem rokturu materiāliem kļuvis misiņš, jo tas ir gan plastisks, gan izturīgs. Tālāk seko alumīnijs, tā sakausējumi un nerūsējošais tērauds.

Rokturu izgatavošanas procesā tiek veidots arī pārklājums. Par modernāko tiek uzskatīts matētais hroms un matētais niķelis. Dažkārt rokturus izgatavo no vērtīgām koksnēm, kā arī no speciāli apstrādāta Murānijas vai Bohēmijas stikla. Šādi izstrādājumi ir ekskluzīvi un iederas greznos interjeros.

Speciālisti uzskata, ka durvju rokturim un mehānismam jābūt komplektētam no viena ražotāja detaļām. Ja nu pēkšņi jaunās, tikko nomainītās un vēl nelietotās durvis ķeras un atveras ar grūtībām, iespējams, vainīgs durvju atvēršanas mehānisms. Mēdz gadīties, ka vienas firmas mehānisms komplektēts ar cita ražotāja rokturi un detaļām ir atšķirīgs atvēršanas leņķis. Tāpēc durvju furnitūras izvēlei jāpieiet ar vislielāko nopietnību.

Un atcerieties — pat tāds “sīkums” kā var durvis papildus rotāt jūsu mājokļa interjeru!


Baiba VELDRE
www.multiprese.eu


Tel.: (+371) 29372137Jūs varat iepazīties ar visas produkcijas paraugiem un kvalitāti.
Aicinām apmeklēt ražotni Salamandras ielā 1, 3.korpuss (Jugla).

Sia "EKO-LIMIT"
ekolimit@gmail.com
Тel.(+371) 29372137